Ekskursija uz Rīgu un Jūrmalu

DSC0895727.augusta rīts mūs sagaidīja ar siltiem saules stariem, un bērnu sejas rotāja smaids.

 Kopā ar Svētdienas skolas bērniem ekskursijā uz Rīgu devās seši ukraiņu bērni un divas viņu māmiņas no Židačivas pilsētas.

Rīgā pie ev. lut. Sv.Pētera baznīcas mūs sagaidīja tās mācītājs Atis Vaickovskis, kas arī uzņēmās izrādīt Rīgu. Cik saviļņojoši bija atrasties un lūgt Dievu pie iespaidīga altāra un ievērot lielo septiņžuburu svečturi, vērot Rīgas panorāmu no Sv.Pētera baznīcas skatu troņa.

Rīgas domes telpās varējām pieskarties 3000 gadus vecam ozolam. Kā ar burvju mājienu nokļuvām simts gadus atpakaļ skaistā jūgendstila muzeja namā. Brīžiem aizrāvās elpa, „cik skaisti!”

Rīga ir liela un skaista pilsēta. Bērni tagad droši varēs teikt „Es biju Rīgā.’’

Tālāk devāmies uz Jūrmalu. Dubultos mūs sagaidīja Svētdienas skolas bērni un skolotāji. Kopīgi ieturējām gardu maltīti, vērojām bērnu uzstāšanos izrādē „Jonass un lielā zivs.’’ Skumīgi, bet drīz bija jādodas tālāk.

Piestātnē jau gaidīja vienreizējs pārsteigums- īsts buru kuģis “Liban”. Kuģa komanda bija apģērbusies tā laika tērpos. Saņēmuši drošības vestes, kāpām uz kuģa klāja.  Jūras ūdeņos devāmies ar uzvilktām īstajām burām. Bijām nokļuvuši pasakā!

Pēc brauciena ar kuģi bērni ar lielu baudu metās peldēties jūrā. Kas tas bija par prieku, visapkārt tādi ūdens plašumi!

Atpakaļceļā nogurums darīja savu, bērni laimīgi gulēja.

Jāsaka liels, liels paldies mūsu draudzes priekšniekam Jānim Miezerim, ar kura palīdzību tika noorganizēta šī ekskursija.

Paldies visiem, kas mūs atbalstīja, arī bērnu vecākiem, kas mums uzticēja savus bērnus.

Paldies!

Skolotājas: Larisa un Gunda