Baznīcas patronese, profesore, Dr. jur. ANITA UŠACKA ziedo draudzei jaunās LELB Dziesmu grāmatas

DSC09115Š.g. novembra vidū Latvijā no Hāgas bija ieradusies Starptautiskās Krimināltiesas tiesnese profesore, juridisko zinātņu doktore Anita Ušacka. A. Ušackas k-dze ir jau ilgus gadus ir Viesītes Brīvības baznīcas atbalstītāja un lielākā ziedotāja. Lai gan profesores kundze ir dzimusi Rīgā, tomēr ar Sēliju un Viesītes Brīvības baznīcu viņu saista brīnišķīgi dzīves notikumi un atmiņas.

Arī šoreiz profesore vēlējās palīdzēt baznīcai un veica dāsnu ziedojumu. 16. novembrī draudzes priekšnieks tikās Rīgā ar profesores kundzi un izdevniecības IHTIS veikalā patronese nopirka 30 jaunās Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Dziesmu grāmatas. Pie kafijas tases mēs pārrunājām mūsu draudzes dzīvi un profesore veica ierakstus baznīcas Ziedojumu grāmatā. Viņu joprojām saista siltas un draudzīgas saites ar mūsu draudzes cilvēkiem, Viesītes vidusskolas bijušajām skolotājām Intu Burjoti un Rutu Daujati. Profesores kundze izteica cerību, ka varbūt tuvākajā laikā radīsies iespēja ierasties Viesītē uz kādu no baznīcas pasākumiem un tikties klātienē ar draudzi.

Gadu gadi garām ies, prieks un bēdas mitēsies:

Mīlestība nemitas, tā jūs godam daudzinās.

Ludis Bērziņš 1920 no dziesmas „Pateicībā uzliekam”

Attēlā:  profesore, Dr. jur. Anitas Ušackas kundze pērkot Dziesmu grāmatas Viesītes Brīvības baznīcai.

Jānis Miezeris

Viesītes ev. lut. draudzes priekšnieks